CHCEŠ SA STAŤ DOBROVOĽNÍKOM MALTÉZSKEJ POMOCI SLOVENSKO?

Maltézska pomoc Slovensko ponúka priestor a uplatnenie pre dobrovoľníkov, ktorí by sa chceli angažovať v službe chudobným, chorým a trpiacim.

Hľadáme ľudí, ktorí vedia počúvať, vedia si nájsť čas, ktorí chcú a dokážu pomáhať - a myslia to vážne.

Podmienkou je dobrý zdravotný stav, bezúhonnosť a pozitívny vzťah k poslaniu Maltézskeho rádu.

Pred tým, ako sa človek rozhodne požiadať o členstvo v organizácii ako registrovaný dobrovoľník, má možnosť si počas tzv. skúšobného roka nazáväzne vyskúšať túto činnosť na jednom alebo viacerých projektoch organizácie. Po absolvovaní skúšobného roka a splnení podmienok (napr. kurz prvej pomoci, absolvovanie školení, odporúčanie iného člena atď.) má možnosť požiadať Komisiu pre prijímanie o registrované členstvo v Organizácii. Registrovaný dobrovoľník sa prijatím stáva riadnym členom Maltézskej pomoci Slovensko (netreba zamieňať s členstvom v Maltézskom ráde) a môže nosiť pri výkone svojej dobrovoľnej činnosti typickú dobrovoľnícku uniformu MPS a zaradiť sa takto medzi viac ako 80 000 registrovaných dobrovoľníkov Maltézskeho rádu po celom svete.  

Ak máte záujem dozvedieť sa viac a vyskúšať si dobrovoľnícku činnosť v praxi, kontaktujte nás prosím na sekretariáte Maltézskej pomoci Slovensko, alebo priamo cez kontaktný formulár.

Zadajte vaše meno.
Prosíme, zadajte platné telefónne číslo.
Zadajte vašu správu.

Maltézsky rád Slovensko

Kapitulská 9, 81101 Bratislava, Tel./Fax: +421 2 5413 1296, e-mail: info@orderofmalta.sk