Novinky

Pošlite svoje úmysly s Maltézskou pomocou Slovensko do Lúrd

27/04/2022 


BRATISLAVA, 27.4.2022 – Po takmer troch rokoch sa Maltézska pomoc Slovensko zúčastní 62. Medzinárodnej púte Maltézskeho Rádu do Lúrd. Dobrovoľníci a zdravotnícky personál budú sprevádzať zdravotne znevýhodnených pútnikov, ktorí by inak nemali možnosť navštíviť toto pútnické miesto. Prítomní v Lurdoch však môžu byť aj tí, ktorí sa zúčastniť púte nemôžu, a to zaslaním svojich úmyslov, ktoré budú priamo na mieste predložené Lurdskej Panne Márii.

Viac ako stoosemdesiat členná delegácia Maltézskej pomoci Slovensko, ktorá pozostáva z členov Maltézskeho rádu, dobrovoľníkov, zdravotníkov, zdravotne znevýhodnených a ostatných pútnikov, sa zúčastní púte do Lúrd v dňoch 29. apríla až 2. mája. Maltézska pomoc Slovensko, v snahe priblížiť čaro Lúrd čo najväčšiemu počtu ľudí, zároveň vyzýva všetkých, ktorí sa nemôžu púte zúčastniť priamo, aby svoje prosby a modlitby zaslali na emailovú adresu mojamodlitba@maltezskapomoc.sk. V priamom prenose cez Facebook stránku Maltézskej pomoci Slovensko, ich v nedeľu 1. mája popoludní predloží Lurdskej Panne Márii kaplán Maltézskeho Rádu na Slovensku Mons. Tibor Hajdu.

„Táto púť je pre mnohých zdravotne znevýhodnených jedinečnou šancou navštíviť a naplno zažiť Lurdy, nakoľko im zabezpečujeme nepretržitú starostlivosť vďaka našim dobrovoľníkom a zdravotníkom, ktorí sa o nich starajú 24-hodín denne,“ hovorí JUDr. Július Brichta, prezident Maltézskej pomoci Slovensko. „Zároveň, v týchto ťažkých časoch, chceme čaro Lúrd sprostredkovať aj tým, ktorí sa sami púte zúčastniť nemôžu a predložiť ich prosby a modlitby Lurdskej Panne Márii. Lurdy, ktoré sú známe mnohými zázračnými uzdraveniami, môžu byť práve v týchto dňoch zdrojom nádeje pre nás všetkých.“

Od roku 1958 organizujú svoju púť do Lúrd členovia Maltézskeho rádu a dobrovoľníci jeho charitatívnych organizácií z celého sveta. Každoročne sa v prvý májový víkend schádzajú v mestečku pod Pyrenejami a privádzajú so sebou aj zdravotne znevýhodnených, z ktorých mnohí sú imobilní. O nich sa počas celej púte s láskou starajú, opatrujú a sprevádzajú ich, aby aj oni mohli napriek svojim zdravotným problémom, funkčným obmedzeniam, či rôznym chorobám zažiť duchovnú atmosféru Lúrd, nájsť silu, či zmieriť sa so svojim utrpením v chorobe.

Maltézsky rád Slovensko

Kapitulská 9, 81101 Bratislava, Tel./Fax: +421 2 5413 1296, e-mail: info@orderofmalta.sk