Novinky

Turecko-Sýrske zemetrasenie: vyhlásenie Zástupcu veľmajstra Maltézskeho rádu

08/02/2023 


Po strašnom zemetrasení, ktoré zasiahlo juhovýchodné Turecko v blízkosti sýrskych hraníc a ktoré si vyžiadalo tisíce mŕtvych, vydal Fra’ John Dunlap, Zástupca veľmajstra, nasledujúce vyhlásenie:

„Myslíme a úprimne sa modlíme za všetkých, ktorí prišli o život, svojich blízkych a živobytie pri zemetraseniach, ktoré včera postihli Turecko a Sýriu. Modlíme sa však aj za humanitárnych pracovníkov našej zásahovej humanitárnej organizácie Malteser International (MI), ktorí sú už na mieste a usilovne pracujú na záchrane životov; ako aj za širší medzinárodný tím, ktorý ich v najbližších hodinách príde podporiť z nemeckého Kolína nad Rýnom.

Vyzývame všetkých členov a darcov Maltézskeho rádu, ktorí chcú pomôcť, aby prispeli a  podporili prácu MI: https://www.malteser-international.org/en/our-work/middle-east/syria.html.

Všetkých našich zamestnancov v Sýrii a Turecku táto katastrofa hlboko osobne zasiahla. Mnohí z nich prišli o rodinu a priateľov. V myšlienkach sme s nimi, najmä keď pokračujú vo svojej práci v službe druhým aj napriek vlastnej ťažkej situácii.

Táto katastrofa neúmerne zasiahne najzraniteľnejších ľudí. Mnohí z nich sa od vypuknutia sýrskej občianskej vojny pred viac ako desiatimi rokmi denne stretávajú s následkami konfliktu a vysídlenia. Od roku 2012 sa im snažíme pomáhať. A naďalej sme odhodlaní pomáhať tak dlho, ako to bude potrebné. Dúfame, že táto strašná tragédia bude pripomienkou našej spoločnej ľudskosti tvárou v tvár utrpeniu a pomôže ukončiť zbytočné násilie.“

Maltézsky rád Slovensko

Kapitulská 9, 81101 Bratislava, Tel./Fax: +421 2 5413 1296, e-mail: info@orderofmalta.sk