Novinky

Otvorenie novej celoslovenskej centrály Maltézskej pomoci Slovensko v Bratislave

18/09/2019 


Maltézska pomoc Slovensko v Bratislave 13. septembra 2019 otvorila  nové priestory, ktoré budú slúžiť ako celoslovenská centrála organizácie pre zabezpečenie jej chodu a charitatívnych aktivít na Slovensku.

Administratívno-hospodárske priestory sa okrem toho budú využívať aj na uskutočňovanie odborných školení, kurzov prvej pomoci a ošetrovateľstva, duchovnú formáciu, či príležitostné stretnutia dobrovoľníkov smerujúce k budovaniu spoločenstva, ale aj na skladovanie a prípravu materiálu, ktorý sa využíva na rôzne charitatívne činnosti a službu.

Nové priestory, ktoré sa nachádzajú v centre Bratislavy na Jakubovom námestí prešli za deväť mesiacov rozsiahlou rekonštrukciou. Slávnostne ich požehnal a uviedol do užívania bratislavský arcibiskup Mons. Stanislav Zvolenský za účasti Hlavného špitálnika a ministra vlády Maltézskeho rádu zodpovedného za charitatívne a zdravotnícke činnosti Dominique Prince de La Rochefoucauld-Montbel,  veľvyslanca Maltézskeho rádu na Slovensku Dr. Alfreda Prinz von Schönburg-Hartenstein, prezidenta  organizácie JUDr. Júliusa Brichtu, členov a dobrovoľníkov rádu zo Slovenska, Maďarska a Rakúska, predstaviteľov diplomatického zboru akreditovaného na Slovensku, štátnych a samosprávnych orgánov, ako aj priaznivcov a podporovateľov organizácie. Vo svojich príhovoroch každý zo spomenutých predstaviteľov Katolíckej cirkvi a Maltézského rádu vyjadril radosť a nádej z tohto kroku, ktorý opäť posunul výkonnú charitatívnu organizáciu rádu na Slovensku o krok dopredu.

Maltézsky rád Slovensko

Kapitulská 9, 81101 Bratislava, Tel./Fax: +421 2 5413 1296, e-mail: info@orderofmalta.sk